pixelProducenci
pixelWersje językowe

Co to są płyty warstwowe chłodnicze?

Charakterystyka warstwowych płyt chłodniczych

Omawiany rodzaj płyt jest bardzo uniwersalny, gdyż ich montaż może przebiegać zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym. Zawdzięczają to złączom krawędziowym o profilu ciętym do kształtu. Ponadto, zapewnia on niski współczynnik rozkładu liniowej przewodności cieplnej złącza.

Co więcej, tego typu złączenia gwarantują wodoszczelność oraz paroszczelność płyt, co jest niezwykle ważne w warunkach, panujących w chłodniach. W efekcie płyty warstwowe chłodnicze charakteryzują się termoizolacyjnością i wytrzymałością, a także podwyższonymi parametrami ogniowymi.

Właściwości te zawdzięczają swojej budowie; ich rdzeń stanowi sztywna pianka poliuretanowa lub poliizocyjanurowa.

Płyty takie łatwo dopasujemy do wymiarów mającej powstać chłodni. Ich standardowa szerokość wynosi bowiem około 1 130 mm, przy czym możliwe są inne  wymiary, na specjalne zamówienie klienta. Długość płyt waha się od 2 000 do 15 800 mm, natomiast ich grubość oscyluje wokół poniższych wartości:

  • 120 mm
  • 160 mm
  • 180 mm
  • 200 mm

Wszechstronność zastosowania

Wspomniane wyżej chłodnie to nie jedyne zastosowanie warstwowych płyt chłodniczych.

Mogą one posłużyć ponadto do budowy różnego rodzaju hal przemysłowych, mroźni, magazynów oraz przechowalni, a także obiektów handlowych i biurowych. Szczególnie chętnie wykorzystuje się je do budowy zakładów przemysłu spożywczego, w których panować muszą określone, optymalne temperatury oraz do budowy obiektów inwentarskich.

Co bardzo ważne, omawiane płyty doskonale będą pełnić swoją funkcję nawet w bardzo trudnych warunkach. Do ich niewątpliwych zalet należy także fakt, iż w znaczny sposób obniżają koszty eksploatacji obiektów chłodniczych.

Dyskusje i Komentarze do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl