facebook

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
pixelProducenci
pixelPromocje
Blacha trapezowa T18 w kolorze RAL na wymiar, od ręki
Blacha trapezowa T18 w kolorze RAL na wymiar, od ręki
18,00 zł 16,60 zł 14,63 zł 13,50 zł
m2
pixelWersje językowe

Co to są płyty warstwowe chłodnicze?

Charakterystyka warstwowych płyt chłodniczych

Omawiany rodzaj płyt jest bardzo uniwersalny, gdyż ich montaż może przebiegać zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym. Zawdzięczają to złączom krawędziowym o profilu ciętym do kształtu. Ponadto, zapewnia on niski współczynnik rozkładu liniowej przewodności cieplnej złącza.

Co więcej, tego typu złączenia gwarantują wodoszczelność oraz paroszczelność płyt, co jest niezwykle ważne w warunkach, panujących w chłodniach. W efekcie płyty warstwowe chłodnicze charakteryzują się termoizolacyjnością i wytrzymałością, a także podwyższonymi parametrami ogniowymi.

Właściwości te zawdzięczają swojej budowie; ich rdzeń stanowi sztywna pianka poliuretanowa lub poliizocyjanurowa.

Płyty takie łatwo dopasujemy do wymiarów mającej powstać chłodni. Ich standardowa szerokość wynosi bowiem około 1 130 mm, przy czym możliwe są inne  wymiary, na specjalne zamówienie klienta. Długość płyt waha się od 2 000 do 15 800 mm, natomiast ich grubość oscyluje wokół poniższych wartości:

  • 120 mm
  • 160 mm
  • 180 mm
  • 200 mm

Wszechstronność zastosowania

Wspomniane wyżej chłodnie to nie jedyne zastosowanie warstwowych płyt chłodniczych.

Mogą one posłużyć ponadto do budowy różnego rodzaju hal przemysłowych, mroźni, magazynów oraz przechowalni, a także obiektów handlowych i biurowych. Szczególnie chętnie wykorzystuje się je do budowy zakładów przemysłu spożywczego, w których panować muszą określone, optymalne temperatury oraz do budowy obiektów inwentarskich.

Co bardzo ważne, omawiane płyty doskonale będą pełnić swoją funkcję nawet w bardzo trudnych warunkach. Do ich niewątpliwych zalet należy także fakt, iż w znaczny sposób obniżają koszty eksploatacji obiektów chłodniczych.

Dyskusje i Komentarze do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl