pixelProducenci
pixelWersje językowe

Co to znaczy, że płyta warstwowa jest II gatunku?

Płyty warstwowe to często stosowane rozwiązanie w budownictwie. Najlepiej sprawdzają się w lekkich obudowach ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz dachów w magazynach, obiektach przemysłowych czy innych budynkach użyteczności publicznej. Używa się ich także przy sufitach podwieszanych. Technologia ta charakteryzuje się wzniesieniem konstrukcji wsporczej, do której przy pomocy wkrętów przymocowuje się ścienne bądź dachowe płyty warstwowe.

Te prefabrykowane elementy nie muszą być już dodatkowo ocieplane, malowane ani tynkowane.

Wyjątkowym atutem tego rozwiązania jest szybkość wznoszenia budynków oraz ich mobilność, związana z łatwością montażu i demontażu.

Zastosowanie tej technologii przynosi też realne oszczędności:

  • Eliminuje się podczas budowy wiele procesów technologicznych, tym samym usprawniając stawianie budynku – każdy bowiem proces niesie ze sobą ryzyko popełnienia błędów wykonawczych. Im mniej ich mamy, tym szybciej i bezpieczniej zrealizujemy projekt.
  • Maleją też koszty potrzebne na konserwacje obiektów i ich remonty. Płyty te spełniają szereg podstawowych wymagań, np.: zachowanie bezpieczeństwa pożarowego, bezpieczeństwa konstrukcji i użytkowania, zapewnienia odpowiednich warunków higienicznych, zdrowotnych, wymagań ochrony środowiska i efektywności energetycznej.
  • Sama eksploatacja obiektów stworzonych z płyt warstwowych jest tańsza. Mniej energii potrzebne jest do ogrzania ich wnętrz, a konserwacja elewacji i dachów jest dużo łatwiejsza.
  • Koszt postawienia budowli z płyt warstwowych jest znacznie niższy niż przy zastosowaniu systemów tradycyjnego budownictwa.

Skoro mowa o oszczędnościach – można je jeszcze znacznie zwiększyć, jeśli zdecydujemy się na użycie płyt warstwowych II gatunku.

Są to płyty używane. Jak już wcześniej wspominaliśmy, demontaż konstrukcji zrobionych z tych płyt jest niezwykle łatwy, dlatego spokojnie można je ponownie wykorzystać. Płyty nie są uszkodzone, mogą jedynie mieć różnice kolorystyczne lub niewielkie wady – niewpływające jednak na ich właściwości. Danie im drugiego życia podniesie też ekologiczny aspekt naszego przedsięwzięcia.

Dyskusje i Komentarze do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl