pixelProducenci
pixelWersje językowe

Czy warto kupić płyty warstwowe II gatunku?

Przede wszystkim służą do obudowy ścian oraz dachów, zapewniając izolacyjność i odpowiednią efektywność energetyczną. Są odporne na wodę i wilgoć, a także pleśń, urynę, nawozy sztuczne oraz grzyby. Chętnie wykorzystywane są w budynkach inwentarskich, zwłaszcza te dodatkowo wyposażone w okładzinę z poliestru, wzmocnionego włóknem szklanym. Na rynku dostępne są płyty I i II gatunku. Dlaczego warto kupować także te drugie?

Płyty II gatunku, czyli co?

Płyty warstwowe II gatunku to płyty pochodzące przede wszystkim z demontażu. Mimo to zachowują doskonałe parametry techniczne i termoizolacyjne, dlatego mogą być ponownie wykorzystywane.

Jeśli posiadają drobne defekty, które jednak nie wpływają na ich wytrzymałość i funkcjonalność, ich cena zostaje znacznie obniżona.

Warto zdać sobie sprawę, że drobne usterki wizualne nie wpływają na jakość płyty, która może być używana, jak płyta I gatunku.

Zalety płyt warstwowych II gatunku

Płyty warstwowe II gatunku są niezwykle popularne nie tylko ze względu na swoja niską cenę, lecz również ze względu na wszechstronność ich zastosowania.

Wykorzystywane bowiem mogą być do budowy ścian i dachów magazynów, hal produkcyjnych, galerii handlowych, hangarów, a także budynków o znacznej powierzchni użytkowej. Ponadto są niezwykle lekkie, wytrzymałe i ognioodporne. Charakteryzuje je dobra izolacja cieplna, łatwość i szybkość montażu i bardzo duża odporność na czynniki atmosferyczne.

Warto zdać sobie sprawę, iż ściany z płyt warstwowych, także tych II gatunku, wznosi się trzy razy szybciej, niż w przypadku tradycyjnej techniki murowania.

Zbudowane są z dwóch warstw blachy, wypełnionych:

  • tworzywem poliuretanowym
  • styropianem
  • wełną szklaną

Zwłaszcza te ostatnie wykazują duże właściwości termoizolacyjne.

Dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach.

Dyskusje i Komentarze do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl