Do czego używane są płyty warstwowe?

Wszechstronność zastosowania

Płyty warstwowe cieszą się niezwykłą popularnością głównie ze względu na wszechstronność ich zastosowania.

Przede wszystkim służą do obudowy ścian oraz dachów. Zapewniają bowiem izolacyjność oraz odpowiednią efektywność energetyczną. Charakteryzują się zamkniętą strukturą komórkową, dzięki czemu są odporne na wodę i wilgoć.

Kolejnym przykładem ich zastosowania będą budynki rolnicze:

  • stodoły
  • obory
  • chlewnie
  • kurniki

Są odporne na pleśń, urynę, nawozy sztuczne oraz grzyby, dlatego doskonale sprawdzą się w nawet bardzo niesprzyjających warunkach.

Płyty warstwowe wykorzystywane są także w budynkach inwentarskich, zwłaszcza te dodatkowo wyposażone w okładzinę z poliestru, wzmocnionego włóknem szklanym.

Nowoczesne biurowce, budynki przemysłowe, magazyny, hale produkcyjne, centra dystrybucji czy budynki handlowo-usługowe to kolejne miejsca, gdzie chętnie wykorzystuje się omawiane elementy konstrukcji.  

Na końcu warto wspomnień o omawianym rodzaju płyt, stosowanym w chłodnictwie, zwłaszcza na ścianach oraz sufitach podwieszanych.

Zalety płyt warstwowych

Płyty warstwowe charakteryzuje nie tylko dobra izolacyjność cieplna, wytrzymałość, lecz także ognioodporność. Nie bez znaczenia będzie również doskonała izolacyjność akustyczna.

Płyty warstwowe są odpowiednio nośne, a zarazem niezwykle lekkie.

Dzięki temu montuje się je łatwo, szybko i sprawnie, co z kolei wpływa na skrócenie czasu kosztów zwrotu inwestycji. Są estetyczne, funkcjonalne i ekologiczne. Nie tylko bowiem same w sobie stanowią ekologiczny materiał, lecz także, ze względu na swój wysoki współczynnik izolacyjności, przyczyniają się do zmniejszenia poboru energii w klimatyzowanym lub ocieplanym budynku.

Dyskusje i Komentarze do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl