Hale stalowe - przegląd rozwiązań

Hale stalowe to bardzo popularne konstrukcje, będące doskonałym rozwiązaniem dla różnych celów. Posłużą idealnie jako hale magazynowe, produkcyjne, pawilony handlowe, kontenery mieszkalne, boiska tenisowe czy hale koncertowe.

Można w nich tworzyć designerskie biura oraz garaże. Sprawdzą się także jako miejsca przechowywania towarów, wymagających składowania w suchych oraz ciepłych miejscach.

W czym tkwi ich sekret?

Budowa hal stalowych

Hale stalowe to niezwykle wytrzymałe, solidne i trwałe konstrukcje. Ich szkielet produkowany jest z ocynkowanych profili stalowych, giętych na zimno. Następnie hale obudowywane są oraz izolowane płytami poliuretanowymi, składającymi się z wełny mineralnej i styropianu. Dzięki temu są nie tylko wytrzymałe, lecz również odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz upływ czasu.

Omawiane hale są wytrzymałe, a jednocześnie ciężar ich konstrukcji jest niewielki.

Kolejnymi plusami hal stalowych jest łatwość i szybkość montażu, możliwość ich rozbudowy oraz przebudowy. W razie potrzeby sprawnie i szybko przeniesiemy je w inne miejsce. Co więcej, halę taką można zacząć użytkować bezpośrednio po jej postawieniu. Budować możemy ją przez cały rok, bez względu na temperaturę.   

Obudowa ścian

Hale stalowe to unikalne konstrukcje także ze względu na obudowanie ich ścian.

Obudowę mogą stanowić:

  • płyty warstwowe
  • płyty wypełnione rdzeniem z poliuretanu, styropianu, wełny mineralnej lub pianki PIR
  • blacha trapezowa

Tę ostatnią możemy zastosować tam, gdzie nie wymagana jest izolacja termiczna.

Pozostałe materiały zapewnią wysoki poziom izolacyjności termicznej i akustycznej oraz zabezpieczą konstrukcję przed ogniem i wysokimi temperaturami.

Obudowa dachu

Na uwagę zasługuje także sposób obudowy dachów w tego typu halach. W tym przypadku  najbardziej zaleca się zastosowanie najpierw blachy trapezowej, następnie wełny mineralnej, pianki poliuretanowej, styropianu, a następnie membrany dachowej PCV albo papy termozgrzewalnej.

Alternatywą będzie położenie blachy trapezowej, kolejno wełny mineralnej i ponownie blachy trapezowej.

Dyskusje i Komentarze do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl