pixelProducenci
pixelWersje językowe

Jak wybrać płytę warstwową na oborę?

Płyta warstwowa jest materiałem izolacyjnym, składającym się z dwóch zewnętrznych okładzin, z rdzeniem izolacyjnym pośrodku nich. Płyty na oborę muszą spełniać kilka podstawowych kryteriów.

Płyta warstwowa na oborę musi być odporna na agresywne substancje

Obora to pomieszczenie, w którym panują agresywne warunki, głównie ze względu na podwyższoną ilość wodoru i amoniaku. Substancje te niszczą warstwę zewnętrzną materiału płyty, mającą bezpośredni kontakt z atmosferą pomieszczenia. Dlatego płyta warstwowa na oborę musi odporna na działanie toksyn.

Dostępne w naszej ofercie płyty warstwowe z fiberglassem to idealnie rozwiązanie. Nie tylko nie niszczą się pod wpływem żrących substancji, lecz także są wyjątkowo odporne na korozję, co przyczynia się do ich długoletniego użytkowania.

Płyta na oborę nie może się nagrzewać

W trosce o dobrostan zwierząt należy dopilnować, aby temperatura w oborze nie była zbyt wysoka, zwłaszcza latem.

Bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi charakteryzują płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym, poliuretanowym lub z wełny mineralnej. Dzięki nim bydło nie będzie się przegrzewało.

Zwróć uwagę, czy płyta jest odporna na kondensację pary wodnej

Innym problemem, związanym z eksploatacją obory, jest kondensacja pary wodnej.

Zjawisko to ma miejsce zimą, kiedy w budynku panuje wyższa temperatura niż na zewnątrz i na wewnętrznej stronie obory skrapla się woda, ściekająca po ścianach. Stanowi ona źródło rozwoju grzybów, dlatego płyta warstwowa na oborę musi być odporna na kondensację.

Proponowane przez nas produkty składają się z rdzenia izolacyjnego obudowanego blachą. Od wewnętrznej strony pokryte zostały dodatkowo materiałem z tworzywa sztucznego. To ono właśnie nie pozwala na kondensację pary wodnej w zimie.

Płyta warstwowa na oborę musi wytłumiać dźwięki

Warto także zwrócić uwagę, czy płyta warstwowa charakteryzuje się wysoką izolacją akustyczną. Tłumienie odgłosów jest szczególnie ważne w czasie opadów. Dźwięk kropel uderzających o dach wywołuje niepokój i stres u zwierząt.

Ponadto, decydując się na płyty warstwowe z pianką poliuretanową, właściciele gospodarstw rolnych na dobre pozbędą się z obór gryzoni. Płyty te będą także odporne na działanie wody w trakcie zmywania.

Dobierając płytę warstwową na oborę należy mieć na uwadze przede wszystkim dobrostan zwierząt: ich komfort cieplny, eliminację czynników stresogennych z ich otoczenia oraz stworzenie im właściwych warunków higienicznych.

Dyskusje i Komentarze do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl