pixelProducenci
pixelWersje językowe

Zastosowanie blach trapezowych

Blacha trapezowa to specyficzny typ pokrycia dachowego. Jest niezwykle funkcjonalna. Cechują ją duża sztywność i wytrzymałość. Blachy trapezowe mogą być wykorzystywane również jako element elewacyjny budynku, a także jako jego elementy nośne. Warto poznać je bliżej.

Ekonomiczne, ładne i efektywne zadaszenie

Blacha trapezowa jest idealnym materiałem na zadaszenie obiektów gospodarczych i stalowych wiat. Jest stosunkowo tania, ale bardzo solidna. Blacha dostępna jest w szerokim wyborze profili, dlatego zawsze można dobrać ją do specyfiki danego budynku. Blachy o niskich profilach są idealne na elewacje i pokrycia dachowe domów jednorodzinnych, garaży i małych obiektów handlowych. Blachy trapezowe o wysokich profilach stosuje się w konstrukcjach nośnych przy budowie dużych obiektów przemysłowych i wielkopowierzchniowych sklepów. Najmocniejsze blachy służą do budowy płaskich dachów o sporych powierzchniach i wykonywania stropów. Idealnie sprawdzają się w nowoczesnym surowym i minimalistycznym wzornictwie.

Co warto wiedzieć?

Blachy trapezowe robi się ze stali ocynkowanej. Spotyka się też blachy ze stali alucynkowej powlekanej i aluminiowej powlekanej. Dzięki temu są niezwykle odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i nie rdzewieją. Blachy trapezowe można perforować. Po co to robić? Po to, by budowany z nich obiekt miał lepsze właściwości akustyczne. Blachy trapezowe są oczywiście dostępne w wielu różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do stylu budynku. Decydując się na pokrycie dachu blachą warto przed jej zakupem poradzić się obsługi w dobrym sklepie oferującym rozwiązania stalowe. Pracownicy na pewno pomogą wybrać rodzaj blachy najbardziej odpowiedni do planowanej przez nas inwestycji. Warto skorzystać z usług sklepu internetowego, w którym ceny produktów są zazwyczaj niższe niż w sklepie stacjonarnym. Upewnijmy się jednak najpierw, że wysyła od swoje produkty w każdy zakątek Polski.

Dyskusje i Komentarze do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl